MUSSLI-nki

MIKRONIZOWANY STARTER DLA CIELĄT OGRANICZAJĄCY PROBLEM BIEGUNEK

Mieszanka paszowa uzupełniająca dla cieląt od 7 dnia do 4 miesiąca życia

Zboża odgrywają bardzo ważna rolę w bilansowaniu diety dla cieląt. Jednakże skrobia występująca w surowym materiale zbożowym jest niedostępna i ciężkostrawna dla młodego bydła, u którego przewód pokarmowy nie jest jeszcze w pełni przygotowany do jej trawienia. Idealnym rozwiązaniem są Mussli-nki innowacyjna pasza dla cieląt od 7 dnia do 4 miesiąca życia w skład w której wchodzą wysokiej jakości makaronizowane śruty zbożowe, pełne ziarno kukurydzy i owsa oraz śruta sojowa NON GMO. Rekomendowana mieszanka zawiera również profilaktyczną dawkę preparatu przeciwbiegunkowego opartego na:

Mikronizowane zboża wchodzące w skład mieszanki MUSSLI-nki poprawiają smakowitość i gwarantują lepsze wykorzystanie paszy głównie dzięki zwiększonej strawności skrobi i białka. W trakcie procesu mikronizacji dochodzi do rozbicia długich łańcuchów skrobi i podzielenia ich na łatwo dostępne i strawne cukry oraz do obniżenia poziomu substancji antyżywie-niowych zawartych w białku soi.

Zawartość w 1 kg: EM -10 MJ; Białko surowe – 17%; Włókno surowe – 4,4%; Wapń – 0,8%; Fosfor – 0,5%; Sód – 0,2%; Magnez – 0,2%; Cynk – 125 mg; Mangan – 100 mg; Miedź – 17 mg; Jod – 1,9 mg; Żelazo – 240 mg; Selen – 0,29 mg; Wit. A – 16 000 j.m.; Wit. D – 1 600 j.m.; Wit. E – 48 mg; Wit. K – 3,6 mg; Wit. B1 – 12 mg; Wit. B2 – 9 mg; Wit. B6 – 7 mg; Wit. B12 – 60 mcg; Wit. C – 60 mg; Biotyna – 800 mcg; Niacyna – 48 mg; Kwas pantotenowy – 12 mg; Chlorek choliny – 399 mg.

Dawkowanie: Stosować do woli, nie więcej niż 2 kg na sztukę dziennie

Bobo Milk

PREMIUM HF 24/23

PREPARAT MLEKOZASTĘPCZY DLA CIELĄT Z DODATKIEM CHELATÓW 50% MLEKA W PROSZKU

Preparat dla cieląt zastępujący całkowicie mleko krowie od 2 dnia życia cieląt.

Składniki analityczne:
Białko surowe
(oznaczenie metodą Kjeldahla)_____________24,0%
Oleje i tłuszcze surowe _____________________23,0%
Włókno surowe ____________________________0,00%
Popiół surowy ______________________________6,65%
Wilgotność __________________________________4,0%
Wapń (Ca) ___________________________________2,0%
Fosfor (P) ____________________________________1,0%
Sód (Na) ____________________________________0,37%
Magnez (Mg) _______________________________0,63%
Laktoza _____________________________________40,0%

Skład:
Odtłuszczone mleko w proszku, słodka serwatka w proszku, pełne mleko w proszku, koncentrat białek serwatki, filtrat serwatki w proszku, oleje i tłuszcze roślinne (kokosowy, palmowy, rzepakowy, słonecznikowy) tłuszcz mleczny (masło), dekstroza, beta-glukany i oligosacha-rydy drożdży Saccharamyces cerevisiae.

Stosowanie:
Rozpuścić 125-150g proszku w litrze ciepłej wody o temperaturze 42-44oC (w stosunku 1:9 preparat : woda), dokładnie wymieszać. Podajemy cielęciu w temperaturze 38 -39oC. W systemie skróconego odchowu cieląt należy użyć od 300 do 400 g proszku, rozpuszczonego w 2,5 litra pójła na odpas. Zalecamy dostęp do świeżej wody i dobrej jakości paszy treściwej typu Musslinki. Produkt może być stosowany w automatach do pojenia cieląt.

Bobo Milk

EXTRA INSTANT

PREPARAT MLEKOZASTĘPCZY DLA CIELĄT NA CAŁY OKRES ODPOJU

Doskonałej jakości preparat dla cieląt służący do przygotowania pójła zastępującego całkowite mleko
krowie od 3 dnia życia.

Składniki analityczne:
Białko surowe
(oznaczenie metodą Kjeldahla)_____________21,0%
Oleje i tłuszcze surowe ____________________ 18,5%
Włókno surowe ____________________________0,00%
Popiół surowy ______________________________ 5,3%
Wapń (Ca) ___________________________________2,2%
Fosfor (P) ____________________________________1,4%
Sód (Na) ____________________________________ 0,2%
Laktoza _____________________________________48,0%

Skład:
Odtłuszczone mleko w proszku, słodka serwatka w proszku, serwatka w proszku, koncentrat białek serwatki, oleje i tłuszcze roślinne (kokosowy, palmowy, rzepakowy, słoneczni-kowy), tłuszcz mleczny (masło), dekstroza, filtrat serwatki w proszku, hydrolizowane białko pszenne, beta-glukany, oligosacharydy drożdży ze szczepu Sacchamyces cerevisiae.

Stosowanie:
Po rozpuszczeniu w wodzie po dwa odpoje dziennie w ilości 3-4 litry pójła na sztukę (na jeden odpas). Rozpuścić 125-150 g preparatu w 1 litrze wody o temperaturze 45oC (proporcja 1:9). Podajemy cielęciu w temperaturze 38-39oC. Uwaga, jeżeli cielęta są w dobrej kondy-cji lub temperatura powietrza przekracza 25oC zastosować proporcję (1:10 preparat woda). Może być stosowany w autom-atach do pojenia cieląt. Zalecana kali-bracja temperatury do 1oC wyżej od doce-lowej. Zalecamy dostęp do świeżej wody i dobrej jakości paszy treściwej typu Musslinki. Produkt może być stosowany w automatach do pojenia cieląt.

Bobo Milk

LEN

PREPARAT MLEKOZASTĘPCZY DLA CIELĄT Z DODATKIEM LNU

Preparat dla cieląt z dodatkiem makucha z ziaren lnu zastępujący całkowicie mleko od 14 dnia życia.

Składniki analityczne:
Białko surowe
(oznaczenie metodą Kjeldahla)_____________21,0%
Oleje i tłuszcze surowe _____________________  10%
Włókno surowe _____________________________ 2,9%
Popiół surowy _______________________________ 5,0%
Wilgotność ___________________________________4,0%
Wapń (Ca) ____________________________________1,5%
Fosfor (P) _____________________________________1,3%
Sód (Na) ____________________________________ 0,20%
Magnez (Mg) ________________________________0,30%
Laktoza ______________________________________23,0%

Skład:
Mąka z ziarna pszenicy, makuch z siemienia lnianego, słodka serwatka w proszku, serwatka w proszku demineralizowana, pełne mleko w proszku, oleje i tłuszcze (kokosowy, pal-mowy, rzepakowy, słonecznikowy), tłuszcz mleczny (masło), mączka sojowa odtłuszczo-na nie prażona bez GMO, odtłuszczone mleko w proszku, filtrat serwatki w proszku, dekstroza, drożdże i ich części ze szczepu Sacchamyces cerevisiae.

Stosowanie:
Rozpuścić 125-150g proszku w litrze ciepłej wody o temperaturze 45-50oC (w stosunku 1:9 preparat : woda), dokładnie wymieszać. Odczekać kilka minut w celu “zaparzenia “się lnu. Podajemy cielęciu w temperaturze 38-39oC. Przed podaniem ponownie zamieszać. W systemie skróconego odchowu cieląt należy użyć do stosowania w dwóch odpojach dziennie w ilości od 3 do 4 litra pójła na odpas. Zale-camy dostęp do świeżej wody i dobrej jakości paszy treściwej typu Musslinki.

Cel projektu

Celem projektu  pn.: „Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji mineralnej mieszanki paszowej” jest wdrożenie własnej nowej technologii oraz uruchomieniu na jej podstawie produkcji znacząco ulepszonych produktów – mineralnych mieszanek paszowych.

Planowane efekty

W wyniku realizacji projektu (realizacja planowanego zakresu rzeczowego) do oferty Soymax sp. z o.o. zostanie wprowadzony produkt – mieszanka paszowa mineralna stabilizująca pH przedżołądków zwierząt przeżuwających. Produkt jest ulepszeniem w stosunku do istniejących produktów – pasz dla zwierząt przeżuwających.

Planowanymi efektami będą również: wzrost zatrudnienia, osiąganie przychodów ze sprzedaży nowych lub udoskonalonych produktów, zwiększenie wykorzystania odpadów poprodukcyjnych.

Wartość projektu                                        4 956 115,13 PLN

Wkład Funduszy Europejskich                  3 469 280,59 PLN

SOYMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.: „Inwestycja w OZE w firmie SOYMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ”.

Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa o nowy potencjał jakim będzie produkcja energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, co przyczyni się do ograniczenia kosztów prowadzenia działalności, poprawę środowiska poprzez redukcję emisji pyłów i CO2, ponadto przyczyni się do wzrostu konkurencyjności oraz da niezależność i bezpieczeństwo energetyczne działalności.

Dofinansowanie projektu z UE:

130 528,45 PLN