MUSSLINKI

MIESZANKA PASZOWA UZUPWŁNIAJĄCA DLA KONI  REKREACYJNYCH, UMIARKOWANIE PRACUJĄCYCH ORAZ KONI SPORTOWYCH W OKRESIE ROZTRENOWANIA

MUSSLINKI SHN

MUSSLINKISHN to pełnowartościowa pasza o wysokim stopniu przyswajalności. Jej receptura opiera się na poddanych procesowi mikronizacji wysokiej jakości ziarnach zbóż (owsa, jęczmienia, i kukurydzy) oraz pełnotłustej soi, które występują w formie lekkostrawnych płatków musli. Dzięki temu trawienie i wchłanianie podanego z paszą białka oraz skrobi odbywa się w jelicie cienkim. To z kolei zapobiega obniżaniu pH w dalszej części przewodu pokarmowego, w której zachodzi przede wszystkim trawienie mikrobiologiczne. W rezultacie niebezpieczeństwo wystąpienia chorób powodowanych niewłaściwym żywieniem (ochwat, kolki) jest minimalne. Dodatek mieszanki olejów: sojowego, lnianego i rzepakowego (OMEGA 3 OIL), bogatych w kwasy omega 3 korzystnie oddziałuje na odporność, witalność i wygląd koni.
Wykorzystanie procesu uzdatniania komponentów energetycznych i białkowych poprzez zmianę struktury paszy (głównie skrobi i białka) korzystanie wpłynęło na strawność i wykorzystanie mieszanki MUSSLINKISHN. Pasza jest wyjątkowo smaczna, chętnie pobierana i długo, z przyjemnością przeżuwana przez konie.  Zastosowana formuła pozwala na bezproblemowe mieszanie np. z owsem bądź innymi specjalistycznymi paszami z linii SOYMAX HORSE NUTRITION.

Zawartość w 1 kg: Energia strawna – 11,9 MJ; Białko surowe – 13,0%; Białko strawne – 10,45%; Włókno surowe – 9,5%; Tłuszcz surowy – 4,5%; Skrobia – 20,0%; Cukier – 4,3%; Wapń – 0,64%; Fosfor – 0,34%; Sód – 0,25%; Magnez – 0,14%; Potas – 0,11%; Żelazo – 92 mg; Cynk – 25 mg; Mangan – 24 mg; Miedź – 5,4 mg; Jod – 1,9 mg;
AMINOKWASY EGZOGENNE: Lizyna – 0,6%; Metionina + Cystyna – 0,45%; Treonina – 0,49%; Tryptofan – 0,17%

Cel projektu

Celem projektu  pn.: „Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji mineralnej mieszanki paszowej” jest wdrożenie własnej nowej technologii oraz uruchomieniu na jej podstawie produkcji znacząco ulepszonych produktów – mineralnych mieszanek paszowych.

Planowane efekty

W wyniku realizacji projektu (realizacja planowanego zakresu rzeczowego) do oferty Soymax sp. z o.o. zostanie wprowadzony produkt – mieszanka paszowa mineralna stabilizująca pH przedżołądków zwierząt przeżuwających. Produkt jest ulepszeniem w stosunku do istniejących produktów – pasz dla zwierząt przeżuwających.

Planowanymi efektami będą również: wzrost zatrudnienia, osiąganie przychodów ze sprzedaży nowych lub udoskonalonych produktów, zwiększenie wykorzystania odpadów poprodukcyjnych.

Wartość projektu                                        4 956 115,13 PLN

Wkład Funduszy Europejskich                  3 469 280,59 PLN

SOYMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.: „Inwestycja w OZE w firmie SOYMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ”.

Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa o nowy potencjał jakim będzie produkcja energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, co przyczyni się do ograniczenia kosztów prowadzenia działalności, poprawę środowiska poprzez redukcję emisji pyłów i CO2, ponadto przyczyni się do wzrostu konkurencyjności oraz da niezależność i bezpieczeństwo energetyczne działalności.

Dofinansowanie projektu z UE:

130 528,45 PLN